WIRACOM s.r.o.
Spojíme vás
s celým světem
WIRACOM s.r.o.
Spojíme vás
s celým světem
WiMAX
Wi-Fi pro pásmo 2.4 Ghz
V tomto volném  (neplaceném)  pásmu je povoleno k přenosu dat použít 13 kanálů. Na této frekvenci komunikují také domácí wifi sítě, bezdrátové klávesnice, myši, teploměry, letadélka a plno dalších zařízení. Tím vzníká čím dál větší zarušeni v tomto pásmu, které nakonec znemožní přenosy dat na větší vzdálenost. Teoretická maximalní datová propustnost je 11 Mbit/s.
Wi-Fi pro pásmo 5 Ghz
V tomto volném  (neplaceném)  pásmu je povoleno k přenosu dat mimo budovy použít 20 kanálů. Neni zde ješte tak velké průmyslové rušení, proto je dost využíváno pro datové přenosy, čím ale bude vice vysílačů které používají jen omezený počet frekvencí, tím dříve i toto pásmo bude možno využít jen na malé vzdálenosti. Při přenosu dat je možné dosáhnout 54 Mbit/s.
K příjmu se používá směrová anténa s koaxiálním kabelem k přijímači, odtud již běžným UTP kabelem k PC, nebo jen anténa s integrovaným přijímačem, ze které vede rovnou UTP kabel k PC.
  Na těchto dvou pásmech se může vysílat zdarma jen s oznámením na ČTU s omezenim vysílacího výkonu dle vydaného zákona. Při vysílání na jednom kanálu díky šířce kanálu překrývá signál i několik sousedních kanálů, takže mohou nastávat kolize vysílacích frekvencí. Dle nařízení ČTU každý nový vysílač nesmí omezovat, nebo rušit již fungující vysílač někoho jiného. Bohužel se tak neděje, buď z nedbalosti, neznalosti, nebo již zaplněného frekvenčního pásma.
  Tím vznikají problémy s příjmem internetu u některých našich uživatelů. Po oznámení problému vam nabídneme buď nasměrování na náš jiný přístupový bod, nebo vám nabídneme jiné alternativní řešení.